Bizi Arayın: 0212 909 03 80

Yapı Tayini Testleri

Yapı Tayini Testleri

Yapı tayini testleri ambalajların yapısının incelenmesi konusunda kullanılan en temel yöntemler arasında kendini göstermektedir. Bu aşamada hem organik maddelerin yapı tayini hem de inorganik maddelerin yapı tayini konusunda istifade edebileceğiniz farklı yöntemler ve cihazlar olduğunun da bildirilmesi gerekir. Yapı tayini ile alakalı olarak analizlerde bulunurken FTIR teknolojisinin kullanıldığı görülmektedir. Uygunluk testlerinden tayin testlerine kadar her aşamada firmamız bünyesinde son teknoloji test kitlerinden faydalanılacağından emin olabilirsiniz. Bu konuda teknolojik yeterlilik ve uzman kadro alanında tam not aldığımızı siz de göreceksiniz.

Yapı Tayin İşlem Detayları Nelerdir?

Yapı tayini testi yapılma adımında genellikle doku analiz cihazları kullanılmaktadır. Ölçüm cihazları konusunda firmamızın envanterinde yer alan ürünlerin son teknoloji olduğu ve herhangi bir sonuç sapmasına imkan vermeyecek şekilde geliştirilmiş olması da memnun etmektedir.

  • Ambalajın yapısı, imal edildiği madde, ambalajda bulunması gereken katkı maddesi sınırına uygunluk durumları analiz edilmektedir.
  • Bu test aşamasında genellikle Texture Analyzer olarak da tanımlanan cihazlar kullanılmaktadır. Ürün dokusu bu şekilde analiz edilmektedir.
  • Ürün ambalajının yapı tayini yapılırken değiştirilebilir kuvvet sensörlerinin olması da memnuniyet arz eden hususlar arasındadır. Bu şekilde farklı derecelerde analizler yapılabilir ve beklentiler karşılanabilir.

Bu detaylara bakıldığı zaman özellikle yapı tayin adımının ürünlerin piyasaya sürülmeden önce incelenmesi gereken temel hususlardan biri olduğu bir kere daha fark edilmektedir. Ürünün ana parçalarının analiz edilmesi kadar ürünün ambalajlama aşaması da gündeme gelen hususlar arasında kendini göstermektedir.

Uluslar arası Standartlara Uygunluk

Uluslar arası standartlara uygunluk konusunda firmamız çok hassas bir duruş sergilemektedir. Ürün ambalajının paketleme aşamasının hemen öncesinde yapı tayini testlerine tabi tutulması ile beraber ürün ile temasa uygunluğundan başlayarak ambalajın ulusal ve uluslar arası standartlara uygun bir yapıda olup olmadığı analiz edilecektir. Numune ile alakalı herhangi bir sorun meydana gelirse bu sorunun neyden kaynaklandığı neden ret yanıtı aldığı gibi hususların da dikkate alınması ve analiz edilmesi gerekmektedir. Standartlara uygunlukta aykırı bir tablonun ortaya çıkması durumunda, bu aykırılığın neyden kaynaklandığı hakkında da size bilgilendirme yapılacaktır.

FTIR Teknolojisi

Yapı tayin aşamasında en sık kullanılan ve sonuçlarının uluslar arası geçerliliği olduğu nadir hizmetlerden biri olan FTIR dikkat çekmeye devam etmektedir. Bu noktada kişilerin özellikle Fourier Dönüşümü Spektroskopisi hakkında da bilgi sahibi olması gerekir. Sistem kızılötesi titreşimler üzerinden ürün yapısının standartlara uygunluğu konusunda inceleme yapmaktadır. Ölçüm yapılan cihazların kullanımının sadece alanında uzman olan kişiler tarafından üstlenilmiş olması da firmamız tarafından yapılan ölçümlerin ne derece nitelikli olduğunu biir kere daha göstermektedir.

FTIR teknolojisi olmadan yapı tayin testlerinin bu derece nokta atışı yapılması mümkün olmayacaktır. Firmamızın ürünlerin ölçüm adımlarını tamamlarken teknolojik arka plan konusunda bir envanter sorunu yaşamayacak şekilde tasarlanmış olması da ayrıca memnun etmektedir. Ürünlerimizin her biri teknolojik gelişmeler de dikkate alınarak daha kapsamlı bir envanterin parçası kılınmıştır. Ürünler kadar ürünleri kullanan uzmanlarımızın yetkinliği de memnuniyet arz etmeye devam etmektedir. Uzmanlarımız testin her aşaması ile alakalı size gerekli bilgilendirmeleri sunar.

Rapor Hazırlama Adımı

Yapı tayini testi laboratuvar sonuçlarının açıklamasının sonrasında ürününüzün durumu ile alakalı olarak rapor da hazırlanacaktır. Kimyasal durumu anlatan test sonuçları ile beraber gerekli olan raporlamanın yapılmasının sonrasında size sonuçlar iletilecektir. Bu şekilde ürün durumunuz ile alakalı açık ve anlaşılır bir yapılanmaya anında erişebilirsiniz. Rapor hazırlama aşamasında sorun meydana gelmemesi için sadece uzman kadromuzun bu aşamada göre aldığının da hatırlatılması gerekmektedir.

Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!