Bizi Arayın: 0212 909 03 80

Validasyon & Ölçüm Belirsizliği Hizmeti

Validasyon & Ölçüm Belirsizliği Hizmeti

Laboratuvar metot validasyon ve ölçüm belirsizliği çalışmaları, sektörün can damarıdır. Bu çalışmalar ile yapmakta olduğunuz testlerin doğruluğu, tekrarlanabilirliği, tespit limiti ve laboratuvarınızın ölçüm belirsizliğini hesaplayarak, uygunluk değerlendirmesi yapacağınız testleri değerlendirirsiniz.

Kapsamınıza aldığınız bir analiz metodunun validasyon ve ölçüm belirsizliği çalışmalarını yapmanız kaçınılmaz bir durumdur. Çünkü validasyon ve ölçüm belirsizliği çalışmalarınız ile birlikte metodun çalışma aralığını, LOQ değerinizi ve belirsizlik değerlerinizi hesaplarsınız ve analizinizin sonuçlarını bu verilere göre raporlandırırsınız.

Ulusal mevzuatlar veya IUPAC, Eurachem gibi uluslararası kaynaklar konusunda bilgi sahibi uzman ekibimiz ile birlikte sizler için en uygun validasyon çalışma tekniklerini belirliyor ve personelinize bu doğrultuda eğitimler veriyoruz. 

Ölçüm belirsizliği kaynaklarını tek tek tespit edip, düzenli olarak kontrolünü ve sonuçlarınız üzerinde olan etkilerini belirleyerek belirsizlik düzeyinizi düşürmenize ve daha kabul edilebilir sonuçlar vermenize yardımcı oluyoruz.

Birlikte belirlediğimiz laboratuvar validasyon ve ölçüm belirsizliği çalışmaları doğrultusunda (2 veya daha fazla kişinin katıldığı çalışmalar, farklı matriks ve farklı düzeylerin yer aldığı çalışmalar gibi) hata riskinizi en aza indirecek şekilde validasyon excelleri hazırlıyor ve validasyon raporlarınızı en hızlı şekilde sisteminize dahil ediyoruz.

 

Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!