Bizi Arayın: 0212 909 03 80

Test Hizmetleri

Test Hizmetleri

İlim ve bilimle bio-mühendis, mühendislik, kimya alanında geliştirilmiş test ekipmanlarına sahip Mass Laboratuvar, tarafsız ve bağımsız test hizmetleri vererek, markanıza değer katmanızı sağlamaktadır. Laboratuvar testleri sayesinde, kozmetik, endüstri ve yapı malzemeleri alanında maddenin kullanımı, niteliklerini ve tepkimelerini inceleyerek sonuçları raporlamaktadır.

Mas Laboratuvar Test Hizmetleri, geliştirilmiş test ekipmanları, günümüz teknolojisiyle aynı aşamadan defalarca geçirilerek, sonuçların ve değerlerin kullanım alanına etkilerinin analiz edilmesi işlemidir. 

Test Ve Analiz Aşamaları 

İnsan biyolojisine uyumluluk, faaliyet alanına uyumluluk, etki ve tepkime nedenlerine bağlı maddenin içeriklerinin test edilmesi Mass Lab ekibiyle deney, gözlem ve bilim eşliğinde raporlanacaktır. İnşaat, kozmetik, plastik üretim, fabrikasyon ürünleri, tekstil ve giyim alanına yönelik testlerle birlikte, materyal analizi, spesifik testler ve kalite kontrol testleri de uygulanmaktadır. 

Mass Lab Endüstriyel Testler; Endüstriyel alanda yaşlandırma ve yıkama testlerine tabii tutulan materyallerin, sonuçlar analiz edilerek iyileştirme için kaynak taraması yapılmaktadır. Danışmanlık hizmeti ekseninde size en iyi sonuçların nasıl elde edileceği de bildirilmektedir. 

Mass Lab Kozmetik Testler, 1,4 dioksan testi, etil alkol, mikrobiyolojik testler ve ağır metal testleri tarım ve sağlık bakanlığına uygun nitelikler ışığında tarafsız bir şekilde test edilip, raporlanacaktır. 

Mass Lab Kalite Kontrol Testler; Faaliyet alına göre TS – İSO kalite kontrol testleri uygulanarak, nitelik ve nicelik açısından bilgilendirme yapılacaktır. 

Mass Lab Tekstil Testleri; Azo boyar madde testi, krom 6 ( VI) Tayini, Ftalat tayini, PAH tayini, PH değer ve potasyum permanganat testi, organik bileşikler tayini, elyaf kompozisyon tayini tekstil ve ayakkabı alanında göre test edilecektir. 

Mass Laboratuvar Tarafsız Test Hizmetleri 

Kalite kontrol, spesifik testler, Arga testleri, plastik ürün testleri, XRF testleri eğitim alanında ve danışmanlık kapsamında markanıza değer katacak nitelikler üzerinden test edilmektedir. Laboratuvar test hizmetleri, araç gereçler ve ekipmanlarla birlikte test edilerek, en iyi sonuçların analiz edilmesi, danışmanlık hizmeti eşliğinde de verilerek, faaliyet alanınıza uyumluluk rapor hazırlanacaktır. TÜRKAK tarafından geniş ürün yelpazesi eşliğinde test niteliklerini hizmet alanına taşımış olan Mass Lab,% 100 çözüm ortaklığıyla hizmet verir. 

Fiziksel Ve Kimyasal Testler 

Mass Lab, test hizmetleri alanında tekstil ve kozmetik ürünlerini, yapı malzemelerini, inşaat ve üretim faaliyet alanlarını göz ederek, test aşamalarını genişletmiş, kapsamlı bir şekilde sonuçların doğru değerlerle analiz edilmesini sağlamıştır. Laboratuvar testleri sonuçlarına göre kimyasallar, biyolojik etkiler, etki ve tepkime alanlarına göre en doğru sonucun analiz edilmesini sağlayarak, danışmanlık hizmet vermektedir. 

Yaşlandırma Ve Yıkama Testleri 

Endüstriyel alanda kullanım şekline ve etkilerine göre maddenin tarafsız bir şekilde test edilmesi sağlanmaktadır. Mass Lab, bilimsel ve deneysel işlemlerle, malzemenin hangi durumlarda yaşlanma, yıpranma belirtileri göstereceğini analiz eder. İçerik ve niteliklerini kontrol ederek, etki ve tepki nedenlerini, biyoloji, kimya ve fizik üzerinden test etmektedir. Bilim ve irfanla yaklaşılan çözüm ortaklığında, sizin için en iyi sonuçların nasıl elde edileceğini çözüm ortaklığıyla sunacaktır. 

Mass Laboratuvar Testleriyle Kazanımlar 

Mass Lab, TS- EN- ISO/ IEC 17025 kapsamında yerli test kuruluşudur. Türkiye’deki, endüstriyel, kozmetik, üretim ve fabrikasyon üretimine katkı sağlamış, test ve analizlerle kullanım amacını ve alanını iyileştirmeyi hedeflemiştir. Mass Lab ile kazanımlar; 

  • Maddenin veya malzemenin kalitesini artırmak 
  • Sorun ve neden tespitlerinin edinimiyle çözüm ortaklığı 
  • Durum, kullanım ve tepkimelere karşı iyileştirme pratiklerinin kazandırılması 

Ürünün veya materyallerin faaliyet alanına uygun olması ve olmaması durumlarının tespit edilmesi 
Zamandan kazanım, verimli çalışma ve tarafsız test sonuçlarıyla en iyi üretimi sağlamak Mass Lab ekibinin başarısı olacak, sizin de markanıza değer katacaktır. 
 
 

Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!