Bizi Arayın: 0212 909 03 80

Temizlik Ürünleri Testleri

Temizlik Ürünleri Testleri

Temizlik ürünleri testleri günlük hayatta ürünlerin sağlıklı bir biçimde kullanılmasını sağlamak amacı ile uygulanan en temel test grupları arasında yer almaktadır. Test gruplarının analizi yapıldığı zaman özellikle kişilerin kullanım sonucunda vücutlarında bir sorun olmaması tahribata neden olunmaması için özel bir kıstas kendini göstermektedir. Temizlik ürünleri ile alakalı olarak incelemeler yapıldığı zaman kimyasal yapının uygunluğunun yanı sıra artık ekolojik dengeye uygunluk konusunda da detaylı analizler yapıldığı fark edilmektedir.

Temizlik Ürünleri Test Aşamaları

Temizlik ürünleri testi kapsamında sadece kullanan kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilememsi değil aynı zamanda vaat ettiği temizleme performansını da sergileyip sergilemediği ölçülür.

  • Yüzey temizleyicilerin temizleme kapasitesi, köpürme performansı göz önünde bulundurulan kıstaslardandır.
  • Vizkozite ve ürünün yoğunluğu da piyasaya sürülme aşamasının öncesinde dikkatle analiz edilen kıstaslar arasında yer almaktadır.
  • Toksikoloji raporu da bu temizlik ürünlerinin test edilmesi aşamasında en temel kıstaslar arasında kendini göstermeye devam etmektedir. Toksikoloji raporunun standartlara uygun olmaması durumunda ürünün piyasaya sürülmesinin mümkün olmadığını da eklemek gerekir.
  • Ürünlerin bir kısmı bakterileri öldürdüğü ile alakalı bir iddia sunmaktadır. Bunun için de özel test grupları uygulanmaktadır. Bu test gruplarında hangi bakteri türünde yüzde kaç tahrip yarattığı ile alakalı da bilgilendirmelere yer verilmektedir. Pazarlama kapsamında bir slogan olarak kullanılan unsurların her birinin kurumumuz dahilinde gerçeği yansıtıp yansıtmadığı da analiz edilir.

Bu detaylara bakıldığı zaman test aşamalarının özellikle analiz edilmesinin sonrasında hem kimyasal sonuçlar hem de rapor kapsamlı bir biçimde analiz edilecektir.

Doğaya Zararlı Mı?

Temizlik ürünlerinin üretim aşamasında ya da kullanım aşamasında doğaya zararlı olup olmadığının da test edilmesi gerekmektedir. Özellikle son senelerde doğanın tahribata uğraması sebebi ile temizlik ürünlerinin bu kıstaslara uygun şekilde üretildiğinin kesinlikle kanıtlanması istenmektedir. Doğaya zararlı olan ürünlerin tespit edilmesi durumunda satışına izin verilmeyeceği ve seri üretimine de onay verilmeyeceğini bilmek gerekir. Doğaya zararlılık konusunda ara üretim ürünlerinde de analizlere yer verilecektir. Bu analizlerde doğaya zararlılığın tespit edilmesi durumunda üretime ara verilmesi de talep edilebilmektedir.

İddia İçermez Testleri

Ürünlerin hangi kimyasalları içerdiğinin yanı sıra hangi kimyasalları içermediğine dair de incelemeler yapılmaktadır. Son dönemlerde SLS ve parabenin en sık gündeme getirilen içeriklerden biri olduğu fark ediliyor. Bir temizlik maddesi içerisinde bu kimyasalların olmadığını iddia etmesi yeterli değildir. Aynı zamanda bu maddeleri içermediğini kesinlikle kanıtlaması gerekmektedir. Pazarlama stratejisi olarak paraben içermediğini söyleyen fakat kimyasal yapısı içerisinde bu ürünleri bulunduran temizlik mamullerinin satışı konusunda engeller uygulanacaktır.

Rapor Hazırlama Aşaması 

Temizlik ürünleri testi laboratuvar sistemi kapsamında incelemeler yapıldığı zaman ortaya koyulan sonuçların sadece bir analizi unsuru olarak değil aynı zamanda bütüncül bir rapor olarak da sunulmasının gerekli olduğu eklenmelidir. Firmamız kimyasal sonuçların yanı sıra detaylı şekilde analiz ve gözleme dayanarak oluşturulan raporları da size sunacaktır. Bu raporlama adımının hemen sonrasında biri ihlal söz konusu ise ihlalin hangi unsurdan kaynaklandığına dair de size bilgilendirmeler sunulacaktır.

Teknolojik Envanter

Test adımlarının sorunsuz tamamlanması ve gerekli olan tüm değişkenlerin analiz edilmesi durumunda teknolojik envanter de dikkate alınacaktır. Teknolojik envanterin dikkate alınmasının hemen akabinde global gelişmelere uygun olarak güncellemelere yer vermeye devam etmekteyiz. Bu güncellemelerin özellikle en hassas değişkenleri dahi tespit edebilecek bir test sistemi üzerinden analiz ediliyor olması da memnun etmektedir. Sadece teknik aksam konusunda değil aynı zamanda uzman kadromuz da memnuniyet uyandırmaktadır.

Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!