tanışma çöpçatan türkçe anlamı bartın arkadaşlık sitesi erkek arayan bayanlar çorum felsefeyle tanışma konu anlatımı ygs tanışma kelimesinin anlamı erkek arayan en güvenilir arkadaş bulma sitesi flört dün trtde izledim erkek arayan ukraynalı bayanlar bekar erkek hayatı ebebek baby&me tanisma paketi kısa süreli arkadaşlık siteleri yunan arkadaşlık sitesi tekirdağ izmir erkek arayan bayan ilanları yunanistan ciddi arkadaslik siteleri ücretsiz sohbet kharkiv bedava arkadaş bir erkek tek kaşını kaldırıyorsa ingilizce tanışma kelime flört emekli olan bekar bayan babasından maaş alabilir mi çöpçatan anlamı nedir çöpçatan semiramis pekkan flört tüm şarkıları çöpçatan ın anlamı kazakistan arkadaslik sitesi avrupa arkadaslik siteleri ruhsal tanışma çöpçatan ajansı bir gün boyunca aramayan sevgili erkek arkadaş bulma siteleri dul bayan tanışmak kişiye en çok arkadaş bulan site güncel arkadaşlık dubai arkadaşlık sitesi bekar erkek için otel rb sr dating example site para relacionamento cristão

Potasyum Permanganat Testi

Tekstil, kimya, tıp, çevre vb. bir çok sektörde, bir çok farklı amaç için kullanılan potasyum permanganat, kristal yapılı, oldukça kuvvetli oksitleyici ve toksik bir kimyasaldır.

Denim ve jean gibi ürünlerin üretilmesinde, ürün son halini alıncaya kadar, renk, esneklik, dayanıklılık, çekmezlik vb. durumların sağlanabilmesi için, bir dizi kimyasal maddeler ile prosesler kullanılmaktadır. Yüksek toksite özelliği olan Potasyum Permanganat, özellikle tekstil sektöründe denim ve jean ürünlerinde, ürünün renklerini açmak, temizlemek, taşlamak ve ağartmak amacıyla kullanılır.

İster kumaş olsun, ister son ürün olsun her aşamada denim ve jean ürünlere yıkama ve ağartma işlemleri uygulanabilir. Bu yıkama işlemlerinde, boyar maddelerin ürün üzerinden uzaklaştırılması amaçlanır. Aynı zamanda kumaşın dayanıklılık ve esnekliği sağlanır.

Bu işlemlerde kullanılan, oldukça güçlü etkiye sahip ve üretim aşamalarında açığa çıkan olan Potasyum permanganat ve zararlı maddeler çevreye yayılır,  insan ve çevre sağlığına ciddi derecede zarar verir.

Potasyum Permanganat, toksik olması sebebi ile yüksek dozajlarda uygulanması, cilt, narin doku ve organlarda ciddi korozyonlara neden olur.

ZDHC, GOTS ve Oeko-TEX STD 100 direktifleri ve tebliğleri uyarınca potasyum permanganat yasaklı listesine alınmıştır ve kullanımına ilişkin yasal düzenlemeler oluşturulmaya başlanmıştır.

Özellikle son zamanlarda bilinçli üretici, tedarikçi ve tüketici zinciri içerinde potasyum permanganat kullanılmamaktadır. İlerleyen süreçte kontrol ve denetimler artırılarak devam etmektedir. Bu sebeple her üretimde, ara aşamalarda bu ürünün kullanılmadığına dair testler talep edilip test raporları ilgili taraflara sunulmaktadır.

Potasyum Permanganat test süresi nedir ?

Laboratuvarımızda potasyum permanganat testinin süresi, özel ve acil talep durumları haricinde üç iş günüdür.

Potasyum Permanganat testinin fiyatı nedir ?

Potasyum permanganat testi ile ilgili bize ulaşabilir veya test taleplerinizi bize online teklif formumuz üzerinden iletebilirsiniz. Satış temsilcisi personellerimiz sizin için en uygun fiyat çalışmasını yaparak tarafınıza ulaşacaktır.Bir cevap yazın