Bizi Arayın: 0212 909 03 80

Karar Kuralının Uygulanması

Karar Kuralının Uygulanması

Laboratuvarımız TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliği için Genel Gereklilikler Standardına haiz ve bu alanda TÜRKAK tarafından akredite bir kuruluştur. Bu standardın gereği olarak karar kuralı uygulamasını gerçekleştirmek durumundadır.

Müşteri, deney sonuçları için bir şartnameye veya standarda uygunluk beyanı talep ettiğinde (örneğin geçti/kaldı, tolerans içi/tolerans dışı); karar kuralının uygulanması gerekir.

TS EN ISO/IEC 17025 standardının beklentisi doğrultusunda kapsamımızda yer alan ilgili analizler için Karar Kuralının uygulanması ve müşteri ile mutabakatın sağlanması gerekmektedir.

Laboratuvarımız uygulayabileceği karar kuralı seçeneklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eğer herhangi özel bir tercihiniz bulunmuyor ise laboratuvarımız; 

Eğer ürün veya deney standardı, laboratuvar raporunda uygunluk bildirimini zorunlu kılar ancak ilgili standartlarda uygunluğun değerlendirilmesinde güven düzeyinin ve ölçme belirsizliğinin etkilerine ilişkin herhangi bir bilgi vermez ise, laboratuvar-güven düzeyini ve ölçme belirsizliğini göz önünde bulundurmaksızın-elde edilen sonucunun yalnızca belirtilmiş sınırlar içinde olup olmadığına dayanarak uygunluğun veya uymazlığın değerlendirilmesini yapmaktadır.

Karar Kurallarının Uygulanması ile ilgili detayları görmek ve indermek isterseniz ilgili karar kuralının uygulanması talimatına burdan ulaşabilirsiniz.
 

Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!