Bizi Arayın: 0212 909 03 80

Kalite Kontrol Testleri

Kalite Kontrol Testleri

Kalite kontrol testleri ürünler seri üretime geçmeden önce muhakkak uygulanması ve onay alınması gereken hususlar arasında bulunmaktadır. Sadece seri üretime geçme aşamasının öncesinde değil aynı zamanda seri üretim sırasında deneme testleri olarak da yapılması gereken unsurlardandır. Bu şekilde süreci şansa bırakmadan gerekli olan kalite seviyesi koruma sistemi geliştirilmiş olacaktır. Analitik şekilde çalışan ekibimizin sunmuş olduğu destek, kullanılan teknolojik aksamlar ve testin uluslar arası arenada geçerli olması genel verimliliği artırır niteliktedir. 

Kalite Kontrol Detayları Nelerdir? 

Kalite kontrol testi sırasında birçok farklı kıstas göz önünde bulundurulmaktadır. Örneğin bazı standartları olan ürünlerin boyutsal ya da kimyasal olarak bu standartlara uygun olup olmadığı da analizin bir parçası olacaktır. Ürünlerin sterilite testi de kalite kontrol adımlarında yerine getirilmektedir. Sterilite testi konusunda gerekli onayı almayan içeriklerin satışa sunulması söz konusu olmayacaktır. Sterilite testinin yanı sıra biyolojik yük konusunda da incelemeler yapılacaktır. 

Ağır Metal Testi 

Ürünün içerisinde ağır metal olup olmadığı konusunda yapılan tetkikler de kesinlikle kalite kontrol aşamasının bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağır metaller ile alakalı olarak belirli ulusal ve uluslararası sınırların dışında analiz sonucunun çıkması durumunda ürünün satışa çıkarılması mümkün olmayacaktır. Hangi standartların ihlal edildiğine dair size gerekli olan bilgilendirme rapor üzerinden yapılacaktır. Kalite kontrolün sadece işlevsellik alanında değil aynı zamanda ürünün sağlık ile ne derece uyumlu olduğu konusunda da analizler yapılmaktadır. Ağır metal testleri ve kanserojen diğer unsurların testleri konusunda incelemeler yapıldığı zaman bu durumun son senelerde çok daha hassas bir hal aldığını eklemek gerekmektedir. Kişilerin sağlık koşullarını tehdit eden ürünlerin piyasaya sürülmesine asla izin verilmeyecektir. 

İşlevsel Kalite Kontrol Adımları Nelerdir? 

Malzeme kalite kontrol adımları, boyut kalite kontrolü, kimyasal kalite kontrol ve elektronik kalite kontrol adımlarının en sık talep gören aşamalardan biri olduğu fark edilmektedir. 

  • Kalite kontrol muayenelerinde radyografik ve ultrasonografik yöntemler kullanılabilmektedir. Bu yöntemler tahribatsız kalite kontrol yöntemleri olarak da tanımlanmaktadır. 
  • Malzeme kontrol aşaması genellikle sanayi ürünlerinin üretim aşamasında uygulanan testlerdendir. Örneğin bir cihaz üretim aşamasında kullanılan malzemelerin gereksinimleri ne derece karşıladığı ile alakalı olarak bilgi sahibi olmanız ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Gereksinimlere uygun olup olmadığının belirlenme sürecinde ulusal ve uluslararası kıstaslar dikkate alınır. 
  • Kalite kontrollerde dayanıklılık hususunun da sıklıkla incelemeye alındığının belirtilmesi gerekir. Kalite kontrollerde bir cihaz ya da aksam üzerine yük uygulandığı zaman ne derece dayanıklı ve sağlam bir duruş sergileyeceği ana kıstaslardandır. 

Bu detaylara bakıldığı zaman bir ürünün satışa çıkarılmadan ya da seri üretime geçilmeden önce ne derece sıkı denetimlerden geçirildiği biri kere daha fark edilmektedir. İşlevsel kalite kontrol aşamalarından istifade ederken uzman kadromuz size ürününüzün hangi alanlarda zayıf hangi alanlarda güçlü olduğuna dair de gerekli olan tüm bilgilendirmeleri sunacaktır. 

Kalite Kontrol Raporunun Oluşturulması 

Kalite kontrol testi laboratuar verileri inceleme adımlarının tamamlanmasının sonrasında sadece size kimyasal içerik raporları eğil aynı zamanda bunun rapor haline getirilmiş olan unsurları da sunulacaktır. Kalite kontrol aşamasına dair bir sorun meydana gelmemesi için gerekli olan tüm önlemler alınmış durumdadır. Kalite kontrol sistemlerinde yer vermiş olduğumuz teknolojik aksamların tüm beklentileri karşılar nitelikte yüksek kalitede olması, raporlamada yer alan uzmanlarımızın alanın lideri olması memnuniyeti üst seviyeye çekmektedir. Kalite kontrol raporlarının hazırlanma sürecinde kıstaslara uygun olmayan bir sonuç ortaya çıkarsa, hangi unsurun kriterlere uygun olmadığına dair de tarafınıza bilgilendirme yapılır. 

Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!