Bizi Arayın: 0212 909 03 80

Dimetikon analizi

Dimetikon Analizi

Dimetikon PDMS olarak bilinen Polidimetilsiloksan olarak da adlandırılan maddedir. Toksik ve yanıcı madde olmayan akışkan özelliğe sahip bu madde özellikleri sebebi ile silikon bazlı organik polimer olarak yaygın olarak kullanılır. Dimetikon, güzellik ürünlerinde kullanıldığında formüle kadifemsi, pürüzsüz, kaygan bir his verir. Pürüzsüzlük sağlamanın dışında ciltteki nemi de korur.

 

Dimetikonun Kullanıldığı Ürünler

Silikon bazlı polimer bir karışım olan bu madde genellikle makyaj ürünlerinde, şampuan, saç kremi ve saç şekillendirme ürünlerinde, nemlendiriciler, deodorant, anti-perspirant, güneş bakım kremleri, kaşıntı önleyici ürünlerde olmak üzere birçok alanda sıkça kullanılır. Bir ürün etiketinde özellikle silikonsuz olduğunu belirtilmediği müddetçe çoğu ürünün içinde dimetikon olduğu söylenebilir.

Dimetikonun Faydaları

Dimetikon ciltte bariyer oluşturarak su kaybını önler.  Cilde uygulandığında kullanılan ürünlere pürüzsüz ve ipeksi bir his verir. Birçok silikon malzeme gibi, dimetikon da kolayca emilir. Akışkan bir yapıya sahiptir. Yüzdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri doldurmaya da yardımcı olarak dolgun bir görünüm verebilir.

Dimetikon Maddesinin Güvenilirliği

Dimetikon, silikon yağı gibi tipik bir bileşendir. Bu nedenle silikon yağı ile ilgili yanlış anlaşılmalar, dimetikonun zararlı bir madde olduğu konusunda yanlış anlaşılmalara yol açabilir ancak dimetikon kesinlikle güvenli bir bileşendir. Her şeyden önce dimetikon, İlaç Yarı Hammadde Standardı 2006'da listelenmiş olmasından da anlaşılacağı gibi güvenilirliği tanınan bir bileşendir.

Şimdi Ara! Whatsapp'tan Ulaş!